wtorek, 18 stycznia 2011

Wszystko i nic

Zawzięłam się i chciałam wykorzystać jak najwięcej włóczek zalegających w domu i zaczęłam (ucząc się raglanu) sweterek dla Najmłodszej. Prułam kilka razy w poszukiwaniu odpowiedniego rozmiaru.
Zrobiłam do pach i bach, bo włóczki jednak nie starczy.
Po oddzieleniu oczek na rękawy, pod pachami dodałam po 5 oczek - dobrze zrobiłam? czy się tam już nic nie dodaje?


Włóczka znowu niewiadomego pochodzenia (lepsza niż poprzednia - namacalnie) i niewiadomej ilości (tzn. zbyt małej). Za to druty - WIEM! KnitPro 3,5mm. Bo sobie kupiłam ;)
Poza tym zaopatrzyłam się w sprzęt początkującej dziewiarki :) w postaci KP 4 i 5 i 6 mm z żyłkami i innymi ustrojstwami. O taki:

Bardzo mnie ta mała paczuszka ucieszyła! Mam tylko problem z tym czymś co było w komplecie. Wygląda to to tak:

i służy do??? no właśnie - proszę o pomoc. Co to i do czego?
Teraz pozostaje przebrnąć przez trudy wyboru włóczki i do dzieła.
Jako że chęci mnie nie opuszczają, a (nie) umiejętności nie dają się wyżyć, zabrałam się za effciową tęczę.

 Mam nadzieję że coś podziergam i że nie będzie to za bardzo koślawe bo muszę sama zdecydować kiedy te oczka gubić, a póki co sama czuję się zagubiona.

3 komentarze:

 1. Można dodawać oczka pod pachą lub nie, ja przy karczkach robionych na okrągło dodaję.
  Ten "drucik" chyba służy do dokręcania, to rodzaj klucza do gwintów w drutach? Nie jestem pewna bo nie używam tych drutów, po zakupie 8, 10 i 12 ze stałą żyłką dałam sobie spokój z dalszymi eksperymentami z KnitPro wolę Addi.
  Aga

  OdpowiedzUsuń
 2. a to jest bardzo pożyteczny kluczyk, do dokręcania drutów do żyłki, zapobiega przykrym niespodziankom w czasie dziergania, to znaczy odkręcaniu się drutów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję bardzo !!! Domyśliłam się do czego to to jak wczoraj wieczorem rozkręciło się na tęczy. Rzuciałam tym, bo nie umiem ratować zgubionych oczek. No cóż - człowiek uczy się na błędach. Teraz już wiem i zabieram się do dokręcania i ... no, dziergania.

  OdpowiedzUsuń