niedziela, 27 stycznia 2013

udziergi krótkoterminowe

Tak jak napisała ostatnio Ana, uważam że krótkoterminowe udziergi przynoszą szybką frajdę! Dla mnie to szczególna frajda, bo o ile czapki już były w moim repertuarze (a tak, mam ich kilka...naście) o tyle rękawiczki zrobiłam pierwszy raz.

Czapkę zrobiłam z dwóch nitek: baby alpaca silk i drugiej cienkiej choć bezimiennej, na drutach 2,75. Cekiny naszyłam i wykorzystałam ten pompon.


Aktualnie to moja najulubieńsza czapa!
Skusiłam się na te rękawiczki, choć nigdy wcześniej żadne nie wzbudziły mojego zainteresowania. Te spodobały mi się bardzo.

Wzór: dew-drops-mitts by Lete
Druty: 2,5 mm
włóczka: baby alpaca silk drops

Se kupiłam wzór i zaczęłam. Jestem jednak mega niecierpliwa i popełniam zawsze ten sam błąd, tj, nie czytam wzoru do końca i dlatego coś tam poknociłam przy zakończeniu. Wiem już co i następna para robi się już ściśle wg przepisu.
I tu zatrzymam się na chwileczkę, bo warto napisać o tym, że wzór jest pięknie napisany, schematy są czytelne, generalnie widać dbałość o szczegóły. Bardzo mi się fajnie robiło i może dlatego tak się w te rękawiczki wkręciłam. Jeśli wszystkie przepisy Justyny są tak napisane, to szczerze polecam i mam nadzieję, że z czasem pojawią się też polskie tłumaczenia.
Brawo dla Lete za wkład pracy i staranność (uwaga- akapit nie był sponsorowany!!! a recenzja jest osobista) ;)

I tak pocieszona szybkim końcem robótek, wracam do tych małych form.

14 komentarzy:

 1. Śliczne wszystko!!! ja tez mam nadzieję na polskie tłumaczenia,Lete robi kapitalne wzorki.Pozdrawiam i zapraszam na bloga

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo eleganckie rękawiczki, no i krótkoterminowe udziergi to jakaś zaraza, bo ja już kolejne mam na drutkach ;) mam nadzieję, że Ciebie też ten wirus dopadnie i zrobisz jeszcze wiele pięknych rekawiczek, czapeczek i otulaczy :)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Udziergi przyjemne: i czapka i rękawiczki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajne rękawiczki, o czapce nie wspomnę!!! :)Pompon boski! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Matko boska, rumienie się od Twojego wpisu :-)
  Cieszę się, że Ci się podobały łapawice :-)

  Ja wiem, ja wiem, że polski by się przydał, ale nie ogarniam tego póki co przy dwójce maluchów, obowiązkach, a nie chcę robić fuszerki tylko porządny opis. Obiecuję, że w przyszłości będą, będą!

  OdpowiedzUsuń
 6. pierwszy raz i takie cudeńka......

  OdpowiedzUsuń
 7. a Ty wiesz, że ja po kilku takich krótkoterminowych (właśnie czapy rękawice, skarpetki) zatęskniłam nieziemsko do czegoś konkretnego? i nagle się okazało, że robienie swetra to mega zaje..sta sprawa :D
  (nooo, zawsze tak jest, ale jak się coś porobi dla odmiany, to się potem bardziej docenia ;) )
  Jak Ci fajnie w czapce :) a rękawice git!

  OdpowiedzUsuń
 8. Pięknie Ci w niebieskościach!...jesteś kolejną blondynką, do której uważam one pasują dużo bardziej niż czerwienie;)...w komplecie z piórkowym i czapka i rękawice — super!
  A co do wzorów Lete to prawda, że są godne polecenia, bo nie ma w nich miejsca na znaki zapytania;)
  Miłego dnia!

  OdpowiedzUsuń
 9. czapa bombowa :) rękawice z resztą też :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ojej ale piękne te twoje czapki, tak w ogóle to wszystko co zrobisz jest bardzo ładne. Jak Ty to robisz (myślę o czapkach), moje a zrobiłam kilka to są jakieś takie szerokie na ściągaczu i taki ...no nie do pokazania się ludziom. Proszę jeśli byś miała chwilkę to napisz kilka słów jak zrobić taką ładną czapkę, może jeszcze bym pochodziła , bo zima nie chce odejść. Szczególnie podoba mi sie ta wykonana dnia 18 listopada 2012. Pompon też ładny, ale strasznie drogi.
  Pozdrawiam Agnieszka:)
  agnieszka.kresa@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 11. sezon czapkowy właściwie za nami ale twój pompon jest tak uroczy że sama bym taką chciała :)

  OdpowiedzUsuń